עומר לוי | משרד עורכי דין

ייפוי כח מתמשך ועריכת צוואות בהליך מקיף, עמוק ומקצועי

עריכת ייפוי כוח מתמשך 

מסמך משפטי המאפשר לך לקבוע מי יטפל בך ובעניינך בעתיד, אם וכאשר לא יהיה באפשרותך לטפל בהם בעצמך.

מיופה הכוח יהיה מוסמך לפעול בשמך בעתיד כאשר לא יהיה באפשרותך עוד לקבל או לבצע החלטות הנוגעות לחייך, בריאותך ורכושך. 

התנאים להפעלת ייפוי הכוח, כמו גם התנאים לפקיעתו, נקבעים, בין היתר, על פי החלטת הממנה (הלקוח). 

כך נוכל להבטיח כי מסמך ייפוי הכוח המתמשך יפעל לטובת הממנה ובהתאם לדרישותיו, ומבלי להשאיר מקום לשרירות או ליד הגורל.

מהי צוואה ולמה היא משמשת?

צוואה היא מסמך משפטי בו אדם מורה כיצד יחולק העיזבון שלו לאחר מותו. העיזבון כולל נכסי מקרקעין, כספים, רכוש, וזכויות וחובות שצבר האדם בימי חייו.

מעבר להוראות בעניין חלוקת רכוש וזכויות, ניתן להשתמש בצוואה ככלי להבעת רצון הנפטר בתחומים שאינם משפטיים או כספיים בלבד, כמו לפרט את העדפתו כיצד יגדלו את ילדיו הקטינים או איך ייקבר. אדם רשאי לבטל או לשנות את צוואתו בכל עת.

כאשר אדם נפטר ולא הותיר אחריו צוואה, או שלא ניתן לקיים את הצוואה שהשאיר, בשל פגמים או משום שצוואתו בוטלה בהליך התנגדות – החוק קובע מי יירש את נכסיו והאופן בו יחולק העיזבון (הרכוש שהשאיר המנוח).

נעים להכיר

שמי עו"ד עומר לוי ומשרדי עוסק במתן שירות אמין, מקצועי ומכל הלב בקשת רחבה של תחומים, וביניהם בקשות למינוי אפוטרופוס ותומך בקבלת החלטות, עריכת ייפוי כוח מתמשך, צוואות וירושות, דיני עבודה, דיני נזיקין ועריכת תחשיבי נזק, ייצוג בוועדות רפואיות של המוסד לביטוח לאומי, משפט אזרחי ומנהלי, ועוד.

מייסד המשרד עו"ד עומר לוי, בוגר אוניברסיטת בר אילן והתמחות בפרקליטות מחוז דרום במשרד המשפטים, בעל ניסיון רב ועשיר עם כלל ההסמכות הרלוונטיות, מעניק גם הרצאות פרונטליות ומקוונות בנושאי משפט שונים בכנסים ואירועים.

ליצירת קשר לקבלת ייעוץ ראשוני ולקביעת פגישה – השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

לקביעת פגישת ייעוץ עד הבית

יש למלא את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם.

לקוחות ממליצים

מאות לקוחות מרוצים

שאלות נפוצות בתחום עריכת ייפוי כוח מתמשך

אפוטרופוס הוא אדם או גוף אשר תפקידו לדאוג לענייניו של האדם שמונה לו אפוטרופוס, כלומר לדאוג למי שאינו מסוגל לקבל החלטות עבור עצמו ולדאוג לזכויותיו. מינוי אפוטרופוס נעשה אך ורק על ידי בית המשפט וזאת בשל משמעותו מרחיקת הלכת של צעד זה, שלילת הכשרות המשפטית של האדם והחלפת שיקול דעתו בשיקול הדעת של אדם אחר.

האפוטרופוס מחויב לפעול לטובתו של האדם שמונה לו אפוטרופוס, ללא משוא פנים וניגוד אינטרסים, וסמכויותיו הן כפי שהגדיר אותן בית המשפט בצו האפוטרופסות ואין הוא רשאי לסטות מהן. ככלל, בית המשפט מעדיף למנות בן משפחה כאפוטרופוס, אך לעיתים נדרש הוא למינוי אפוטרופוס חיצוני כאשר לא נמצא בן משפחה מתאים לתפקיד.

נדגיש כי ככל שהאדם שמונה לו אפוטרופוס מסוגל להביע דעה בעניין זהותו של האפוטרופוס, בית המשפט יתחשב בכך בעת קבלת החלטה. אפוטרופוס כפוף לפיקוח האפוטרופוס הכללי וחייב בדיווחים מעת לעת.

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי אשר מהווה חלופה למינוי אפוטרופוס. ייפוי הכוח מאפשר לכל אדם בגיר, לקבוע מי יטפל בענייניו בעתיד, אם וכאשר לא יוכל לטפל בהם בעצמו. מיופה הכוח יהיה מוסמך לפעול בשם אותו אדם בעתיד כאשר לא יוכל עוד לקבל או לבצע החלטות הנוגעות לענייניו בעצמו.

ייפוי כוח מתמשך יכול להתייחס לעניינים רפואיים, אישיים או רכושיים – או רק לחלקם. הוא יכול לכלול גם "הנחיות מקדימות", בהן יבהיר איך הוא מבקש ממיופה הכוח לפעול בעתיד.

גם ייפוי כוח מתמשך וגם אפוטרופסות יאפשרו לאדם מסוים לקבל החלטות עבור אדם אחר בשלב שאינו כשיר, אך קיימים ביניהם הבדלים משמעותיים.

ייפוי כוח מתמשך מאפשר לכם לבחור אדם שיקבל עבורכם החלטות משפטיות, כספיות ורפואיות במקרה של אי כשירות.

אפוטרופסות לעומת זאת, היא הליך משפטי שבו ממונה אפוטרופוס מטעם בית המשפט לצורך קבלת החלטות עבור מי שהוכרז כאדם שאינו כשיר, ללא התחשבות ברצונות האישיים או של ברצון המשפחה.

במסגרת חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות נקבעו מספר מצבים בהם יפקע ייפוי הכוח המתמשך, כמו למשל פטירת הממנה או מיופה הכוח. בנוסף למצבים אלה, רשאי הממנה לקבוע במסגרת עריכת המסמך תנאים, אשר בהתקיימם – יפקע תוקפו של ייפוי הכוח המתמשך. 

כמו כן, הממנה רשאי למסור למיופה הכוח הודעה בכתב על ביטול ייפוי הכוח המתמשך שנתן, אשר ייכנס לתוקפו במועד מסירת ההודעה כאמור.

לקביעת פגישת ייעוץ עד הבית

יש למלא את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם.